Bilgilaf

Dünya’nın En Sağlam Arabaları | Top 12 Liste

20.11.2019
39
Dünya’nın En Sağlam Arabaları | Top 12 Liste

Sizce Dünya’nın en sağlam arabası hangisi? Otomobilinizin ne kadar sağlam olduğunu biliyor musunuz? En sağlam araba hangi marka? İşte kendi sınıfında Dünya’nın en sağlam 12 otomobili…

Kimse kaza yapmak istemez ancak günlük yaşamda kazalar bazen kaçınılmaz olabiliyor. Böylesi korkutucu bir anda otomobilinizin sizi ve sevdiklerinizi en yüksek düzeyde korumasını beklersiniz değil mi?

Peki kaza anında otomobilimiz bizi ne derece koruyabilir? Bu sorunun cevabı bağımsız test kuruluşlarınca, araçlar üzerinde yapılan çeşitli testlerde ortaya çıkıyor. Bazı araçlar bu zorlu testler karşısında çaresiz kalıp darmadağın olurken, bazı otomobiller bu testlerden en yüksek puanla çıkarak dünyanın en sağlam arabaları arasında yerini alabiliyor.

Euro NCAP bağımsız test kurumunca yapılan çeşitli testlerde araçlar çeşitli çarpışma testlerine tabi tutularak güvenlik performansları inceleniyor. Sonuçlar belirli kriterlere göre değerlendirilerek ortaya bir derecelendirme çıkıyor.

Euro NCAP test sonuçlarına göre 2016-2017-2018 yıllarında testleri yapılan otomobiller içinde kendi sınıfının en sağlam otomobiller listesine girmeyi olmayı başaran 12 otomobili inceleyeceğiz.

2018 Yılının Sınıfında En İyi Arabaları

Hyundai NEXO

Büyük SUV sınıfında yer alan Hyundai NEXO 2018 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-hyundai-nexo

Hyundai NEXO – 2018 Büyük Suv Sınıfının En Sağlam Otomobili

Lexus ES

Büyük aile sınıfında yer alan LExus ES 2018 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-lexius-es

Lexus ES – 2018 Büyük Aile Sınıfının En Sağlam Otomobili

Mercedes-Benz A-Class

Küçük aile sınıfında yer alan Mercedes-Benz A-Class 2018 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-mercedes-benz-a-class

Mercedes Benz A Class – 2018 Küçük Aile Sınıfının En Sağlam Otomobili

2017 Yılının Sınıfında En İyi Arabaları

Volkswagen Arteon

E (Executive) sınıfında yer alan Volkswagen Arteon 2017 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-volkswagen-arteon

Volkswagen Arteon – 2017 Executive Sınıfının En Sağlam Otomobili

Volvo XC60

Büyük SUV sınıfında yer alan Volvo XC60 2017 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-volvo-xc60

Volvo XC60 – 2017 Büyük Suv Sınıfının En Sağlam Otomobili

Volkswagen T-Roc

Küçük SUV sınıfında yer alan Volkswagen T-Roc 2017 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-volkswagen-troc

Volkswagen T-Roc – 2017 Küçük Suv Sınıfının En Sağlam Otomobili

Volkswagen Polo

Süpermini sınıfında yer alan Volkswagen Polo 2017 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-volkswagen-polo

Volkswagen Polo – 2017 Sümermini Sınıfının En Sağlam Otomobili

Opel Crossland X

Küçük MPV sınıfında yer alan Opel Crossland X 2017 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-crossland-x

Opel Crossland X – 2017 Küçük MPV Sınıfının En Sağlam Otomobili

Subaru XV

Küçük aile sınıfında yer alan Subaru XV 2017 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-subaru-xv

Subaru XV – 2017 Küçük Aile Sınıfının En Sağlam Otomobili

2016 Yılının Sınıfında En İyi Arabaları

Toyota Prius

Büyük aile sınıfında yer alan Toyota Prius 2016 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-toyota-prius

Toyota Prius – 2016 Büyük Aile Sınıfının En Sağlam Otomobili

Hyundai Ioniq

Küçük aile sınıfında yer alan Hyundai markasının Hybrid modeli Ioniq 2016 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-hyundai-ioniq

Hyundai Ioniq – 2016 Küçük Aile Sınıfının En Sağlam Otomobili

Volkswagen Tiguan

Küçük SUV sınıfında yer alan Volkswagen Tiguan modeli 2016 yılında yapılan Euro NCAP testlerinde elde ettiği puanlarla sınıfının en iyi otomobili seçilmeyi başardı.

dunyanin-en-saglam-otomobilleri-volkswagen-tiguan

Volkswagen Tiguan – 2016 Küçük SUV Sınıfının En Sağlam Otomobili

Bu yazımızda Euro NCAP test sonuçlarına göre 2016-2017 ve 2018 yıllarında yapılan çarpışma testlerinde kendi sınıfının en iyi arabalarını inceledik.

Siz de kullandığınız otomobilin çarpışma test sonuçlarını euroncap.com adresindeki Arabanız Ne Kadar Güvenli? başlığında marka ve model seçimi yaparak inceleyebilirsiniz.

YORUMLARDA BULUŞALIM

Sizce bu listedeki otomobiller hak ediyorlar mı?

Siz kullandığınız otomobilin sağlam ve güvenli olduğunu düşünüyor musunuz?

PAYLAŞIMCI OL!
Yazılarımızı beğendiyseniz başka arkadaşlarınızın da okuyabilmesi için yazıyı aşağıdaki paylaş butonlarını kullanarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayınız.

TAKİPTE KAL!

Yazılarımızı beğendiyseniz yeni yazılarımızdan anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı ve sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın..Bilgiyle kalın…

Facebook: @bilgilaf

İnstagram: @bilgilaf

Twitter: @bilgilaf

Youtube: bilgilaf

Pinterest: bilgilaf

KAYNAK: euroncap.com

 

Reklam
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

© 2019 bilgilaf.com | Sitemizde yayınlanan makaleler izin alınmadan kullanılması yasaktır. (Tüm hakları saklıdır)